Ахмат нокаутира последния с три дузпи

Ахмат срази с 4:1 гостуващия Химки в мач от 19-ия кръг на РПЛ. Домакините вкараха първите си три гола от дузпи. Две от тях реализира Артьом Тимофеев, а една реализира Мохамед Конате. Нападателят от Буркина Фасо се разписа още веднъж за 4:0, а Химки направи загубата си по-почетна с попадение на Александър Трошечкин в 67-ата минута.

Ахмат беше в серия от 3 поредни победи, но в предишния кръг отстъпи с 1:2 на Спартак (Москва). Днес тимът на Андрей Талалаев завърши подобаващо календарната година и ще зимува в горната половина на таблицата. Химки пък остана на последното 16-о място и ще трябва да направи качествена селекция през паузата, за да има шансове да се спаси от изпадане.

Мачът започна със силен домакински натиск и няколко пропуска пред вратата на Иля Лантратов. В 18-ата минута Артьом Архипов се откъсна и беше фаулиран в наказателното поле. Дузпата изпълни Тимофеев, който стреля точно в центъра на вратата за 1:0.

Ахмат продължи да държи инициативата и в 37-ата минута Архипов прати топката в мрежата, но голът му беше отменен заради засада. Малко преди това футболистите на Химки уцелиха две греди в една атака. В добавеното време на първата част домакините получиха втора дузпа, която Тимофеев реализира.

След почивката реферът Алексей Амелин даде и трета дузпа за Ахмат. Това стана в 49-ата минута за нарушение на Кирил Боженов срещу Мирослав Богосавац. Този път с изпълнението се нагърби влезлият като резерва Мохамед Конате и резултатът стана 3:0. В 67-ата минута домакините вкараха и от игра. Точен беше отново Конате, който получи перфектен извеждащ пас от Владислав Карапузов

Малко по-късно Трошечкин върна един гол с добавка отблизо. Химки имаше и други положения, но отново си пролича, че тимът не притежава достатъчно класа в атака.