Борусия (Дортмунд) се спаси от загуба в края

Борусия (Дортмунд) бе близо до загубата при гостуването си на Бохум. Попадение на Юлиан Брант пет минути преди края изравни резултата за крайното 1:1. Себастиан Полтер откри в 40-ата минута от дузпа. Грешката на тима на Марко Розе отдалечи Борусия на шест точки от лидера Байерн.

И на двата отбора отне известно време да организират добра атака. Вратарят на домакините Мануел Рийман за малко да подари гол на съперника, като прати топката в краката на Джуд Белингам, но в последвалия хаос нито Холанд, нито Ройс успяха да отправят удар. Стражът се изяви доста по-добре секунди по-късно, когато отрази удар от близо на Белингам. Бохум опитваше да застраши Борусия на контраатаки, но нямаше голям успех. Малко преди почивката обаче се стигна до дузпа, която Полтер реализира.

Дортмунд заигра по-агресивно след почивката и секунди след началото на втората част Нико Шулц трябваше да избива топката от голлинията. Ройс и Холанд пропуснаха възможности, а попадение на Волф бо отменено поради засада след разглеждане с ВАР. Друг удар на Ройс бе изчистен от голлинията. Гостите настинаха и Рийман правеше спасяване след спасяване. В крайна сметка тимът на Розе стигна до гол пет минути преди края след прекрасен удар от воле на Брант.