Променен Уест Хам отстъпи на Динамо (Загреб)

Уест Хам загуби последния си мач в груповата фаза на Лига Европа, след като отстъпи с 0:1 в домакинството си на Динамо (Загреб). "Чуковете" си бяха осигурили първото място в групата още преди тази среща и това позволи на Дейвид Мойс да даде почивка на повечето си основни играчи. Той пусна състав, в който имаше петима играчи, които са на 20 години или по-млади.

Неопитната защита допусна гол още в четвъртата минута. Тя остави пространство за удар на Мислав Оршич и той откри резултата с удар от границата на наказателното поле. 17-годишният Сони Пъркинс за първи път бе титуляр за Уест Хам и можеше да се превърне в най-младият голмайстор на клуба в евротурнирите, но от отлична позиция стреля с глава над вратата.

Динамо завърши на второ място в групата и го чака плейоф срещу тим, отпаднал от Шампионската лига, а Уест Хам отива директно на осминафиналите на Лига Европа. Трети остана Рапид (Виена), който спечели с 1:0 гостуването си на Генк и изпревари белгийците в класирането. Единственото попадение в мача реализира Роберт Любичич в 29-ата минута. Тази победа прати Рапид в Лигата на конференциите.