РБ Залцбург си осигури място на 1/8-финалите

Отборът на РБ Залцбург си осигури място на 1/8-финалите в Шампионската лига, след като завърши на втората позиция в класирането в група G.

Това стана факт след успеха на австрийския тим с 1:0 над испанския Севиля с 1:0 у дома. Така РБ Залцбург завърши с 10 точки, а победител с 11 стана френския Лил. Севиля пък ще продължи участието си напролет в люимата си Лига Европа.

Класирането на елиминациите е първо в историята на РБ Залцбург, който стигна до успеха благодарение на попадение на швейцареца Ноа Окафор в началото на второто полувреме. Малко по-късно гостите останаха с човек по-малко след изгонването на Жоан Жордан в 64-ата минута.

Мачът беше доста интересен, като през първата част гостите от Испания имаха своите шансове да отбележат, но ги пропиляха.