Миньор 2015 пречупи Локото в ББЛ А група

Миньор 2015 се върна на победния път в ББЛ А група. В среща от регион Запад, която се проведе тази вечер в зала „Триадица“, тимът надви трудно Локомотив София със 78:69. Двубоят бе много равностоен, като се реши едва в последните минути

Отборът от Перник остава лидер във временното класиране с девет победи и една загуба, докато този от София е с баланс 4-6.

Срещата започна много завързано още от самото начало. Столичният тим правеше доста пропуски, но се възползва от повечето грешки на съперника и след десет минути игра водеше с 20:18. Миньор дръпна със 7 точки в средата на втория период, но на почивката преднината му бе само 1 – 35:34.

Размените на водачеството продължиха и след паузата, без нито един от двата отбора да успее да се откъсне в резултата и последната част започна при 54:52 в полза на Локомотив. В нея баскетболистите на Георги Младенов поведоха с двуцифрен аванс за първи път в мача и въпреки че Локомотив успя да свали само на 4, не позволиха пълен обрат до края.

Над всички за победителите с 18 точки и 15 борби бе Христо Гатев. По 16 точки отбелязаха Георги Бързаков (9 борби) и Кристиян Ставрев (8 борби), Милен Дудев вкара 14 точки, с 10 е Георги Дамянов.

За съперника Радослав Колев записа 18 точки и 16 борби. Драгомир Павлов се отчете с 16 точки и 8 борби, а 14 точки има Иван Павлов.