Карина Константинова направи всичко по силите си, но късата ротация на Миралвайе отново не издържа

Баскетболната националка Карина Константинова и съотборничките ѝ от Миралвайе допуснаха девето поредно поражение във Втора дивизия на Испания. Българката и тимът ѝ не издържаха при визитата си на Конструсион и се предадоха в последната четвърт след 62:71 (21:6, 4:18, 14:18, 23:29) в двубой от 13-ия кръг на местния шампионат.

Въпреки загубата Константинова отново се представи на много добро ниво и закономерно се превърна в топреализатор за своя отбор. Бившата баскетболистка на Балкан и Берое завърши двубоя с 19 точки, 5 откраднати топки, 3 борби и 3 асистенции, като остана на паркета през всичките 40 минути от двубоя. Гардът стреля 6/20 от игра и 4/5 от наказателната линия, за да оформи коефициент на полезно действие от 13.

Карина и Миралвайе влязоха в двубоя по отличен начин и още след първите десет минути игра вече водеха с цели 15 точки аванс при 21:6. Оттам нататък обаче баскетболистките на Раул Перес Аройо започнаха да губят от свежестта си, тъй като ротацията им за днешния мач бе само от седем състезателки. Това позволи на по-широкия състав на Конструсион да настигне съперника и дори да му отвори двуцифрен аванс при 31:42 към края на третата част.

Отборът на Миралвайе се завърна в мача благодарение на точни стрелби на Константинова, която достави актива в ръцете на своя тим при 46:44 в началото на заключителната четвърт. Българката продължаваше да има основна роля в последната част, в която бе отговорна за 14 от общо 23-те отбелязани точки на Миралвайе, но в крайна сметка домакините успяха да се измъкнат напред чрез добра стрелба от далечно разстояние и да триумфират с победата.

Единствено Никол Клавиер с 14 точки и 5 борби се присъедини към компанията на Константинова като единствените с двуцифрен точков актив в състава на Миралвайе. От другата страна Инес Ереро наниза 22 точки за Конструсион, а Иранзу Вентура вкара още 13.

Така след 13 кръга Миралвайе заема 14-а позиция във временното класиране с баланс от 3-10. Следващият мач на Карина Константинова и отборът ѝ е в събота при домакинството на №4 в класирането Самора, който е с актив от 9-4.

Снимка: Jesus Vallejo