Карина Константинова се утвърди сред най-добрите реализатори в Испания

Карина Константинова продължава с впечатляващото си преставяне през настоящия сезон в испанската Втора дивизия. Баскетболната националка отново бе най-резултатна за своя Миралвайе, който допусна нова загуба в първенството след 72:80 (15:20, 13:24, 28:11, 16:25) от лидера във временното класиране Хозоно Глобал.

Седмица след като вкара рекордните си за сезона 21 точки, тази вечер Константинова продължи убедителната си серия и завърши с 19 точки, 8 борби, 3 откраднати топки и 2 асистенции за 36 минути на паркета. Юношата на Балкан (Ботевград) демонстрира за пореден път точния си мерник, нанизвайки 4 тройки от 10 опита, като в крайна сметка оформи коефициент на полезно действие от 18.

Силните игри на Константинова ѝ донесоха място сред десетте най-резултатни баскетболистки в испанския шампионат. Гардът вече се намира на 9-о място в най-престижната индивидуална класация със средно по 12.5 точки в седемте си мача от началото на сезона с екипа на Миралвайе.

Колкото до мача, първото полувреме премина изцяло под диктовката на Хозоно Глобал, който отвори разлика от 16 точки след първите 20 минути игра - 28:44. В третата четвърт обаче Константинова и съотборничките ѝ нямаха спиране, печелейки периода с категоричното 28:11, за да излязат напред с точка аванс при 56:55 преди началото на последната четвърт. Късата ротация на Миралвайе от само 8 баскетболистки обаче оказа влияние и силите на българката и отбора ѝ привършиха в заключителната част, в която Хозоно Глобал си върна двуцифрения аванс, за да се поздрави с успеха след 72:80.

Освен Константинова, с 19 точки за Миралвайе приключи и Камила Джаксън. Лая Бланч добави още 11 точки за състава на Раул Перес Аройо. За победителките най-добра беше Ерика Де Соуса Мачадо с 16 точки и 12 борби.

Миралвайе вече заема 14-ата позиция във временното класиране с баланс от 3 победи и 8 загуби. На 4 декември Константинова и съотборничките ѝ приемат още един от лидерите в подреждането - третият Алкобендас, който е с 10 успеха от 11 мача.

Снимка: Jesus Vallejo