Марица взе гейм и ядоса Фенербахче в Шампионска лига 🏐

Женският волейболен шампион на България Марица Пловдив загуби с 1:3 (14:25, 25:20, 23:25, 15:25) от турския Фенербахче в първото си домакинство в Шампионската лига този сезон. С поражението от Фенербахче в зала "Колодрума", пловдивчанки допуснаха втора загуба в група "D" на престижния европейски клубен турнир.

В първия си мач в групите "жълто-сините" загубиха като гост на френския Безие Волей с 0:3, а Фенербахче вече има две победи на сметката си.

Волейболистките на Фенербахче успяха да поведат с 9:5 в началото на първата част. Силвана Чаушева атакува технично за 6:9. Волейболистките на Фенербахче дръпна с 14:8. Арина Федоровцева атакува мощно и "фенерите" поведоха с 18:9. Ас на Силвана Чаушева и 12:20. Анна Лазарева донесе победната точка за Фенербахче в първия гейм с 25:14.

Ас на Кристина Гунчева даде началото на втората част - 1:0. Нов ас на Кристина Гунчева и 2:0. "Маричанки" успяха да поведат с 4:1. Пловдивчанки поведоха с 8:3 след ас на Дима Ушева. Симона Димитрова рискува в атака и успя да запише 9:4. Волейболистките на Фенербахче сгрешиха в атака и Марица поведе с 11:7. Кристина Гунчева пусна топката в полето на Фенербахче 13:11. Още една пусната топка на Кристина Гунчева - 14:12. Волейболистките на Зоран Терзич изравниха при 14:14. успешна атака на Александра Миланова и 15:14. При 16:16 Силвана Чаушева се завърна в игра.  Блокаут на Федоровцева изведе Фенербахче напред при 17:16. Мощна атака на Силвана Чаушева - 17:17. Страхотна блокада на Александра Миланова даде преднина от 21:19 за Марица. Единична блокада на Дима Ушева и 23:20. Арина Федоровцева атакува в аут и геймбол за Марица при 24:20. нова атака в аут на волейболистките на Фенербахче и Марица спечели втората част с 25:20.

Отлична атака на Силвана Чаушева и 5:5 в началото на третата част. Ас на Силвана Чаушева и 8:6 за Марица. Волейболистките на Фенербахче записаха 3 поредни точки и поведоха с 9:8. Борислав Крачанов взе прекъсване за пловдивчанки. Александра Миланова би сервис в мрежата и Фенербахче поведе с 13:11. Българските шампионки изравниха при 14:14. Двойна блокада изведе Марица отново напред с 16:15. Александра Миланова изведе Марица отново напред при 17:16. Ива Дудова пусна топката в полето на тима от Истанбул и 18:16. Арина Федоровцева изведе Фенербахче до геймбол при 24:22. Анна Лазарева донесе победната точка за "фенерите" в третата част с 25:23.

Силвана Чаушева атакува успешно то зона 2 за 3:3 в началото на 4-ата част. Волейболистките на Зоран Терзич поведоха с 8:5. Българските волейболистки изравниха при 8:8. Тройна българска блокада - 9:11. Волейболистките от Фенербахче Опет спечелиха 4-ата част с 25:15, а с това и мача с 3:1 гейма

За Играч на мача беше избрана рускинята Арина Федоровцева от Фенербахче, която реализира 26 точки.

Силвана Чаушева беше най-резулатна за Марица Пловдив с 15 точки, а Александра Миланова добави 13.

МАРИЦА (ПЛОВДИВ) – ФЕНЕРБАХЧЕ ОПЕТ, ИСТАНБУЛ (ТУРЦИЯ) 1:3 (14:25, 25:20, 23:25, 15:25)
МАРИЦА: Кристина Гунчева, Силвана Чаушева, Александра Миланова, Симона Димитрова, Дима Ушева, Боряна Ангелова – Ивелина Монова-либеро (Ива Дудова, Силвия Славчева)
Старши треньор: БОРИСЛАВ КРАЧАНОВ
ФЕНЕРБАХЧЕ: Мина Попович, Еда Ердем Дюндар, Арина Федоровцева, Мелиха Исмаилоолу, Анна Лазарева, Бусе Юнал – Гизем Йорге-либеро
Старши треньор: ЗОРАН ТЕРЗИЧ.