В лагера на Унион са оптимисти преди домакинството на Славия Прага

Футболистът на Унион Берлин Макс Крузе е оптимист преди домакинството на германския тим на Славия Прага в четвъртък вечер в двубой от група "Е" на турнира Лигата на конференциите. Унион Берлин е трети във временното класиране с 6 точки. На първите две места са Фейенорд с 11 точки и Славия Прага със 7 в актива си. На последната позиция е Макаби Хайфа с 4 точки. "Това е, което искаме - истински финал", заяви Крузе преди решителния сблъсък.

Според 33-годишния нападател, ще е голям успех, ако Унион Берлин все още е в евротурнирите и догодина. Тимът ще продължи в следващия етап на Лигата на конференциите, ако победи в четвъртък, а равенство или загуба означават елиминация. "Точно за такива ситуации работим, за да имаме шанс. Очаквам труден сблъсък", коментира старши треньорът Урс Фишер. Унион Берлин загуби първия мач между двата отбора в Прага с 1:3.