Реал съсече Интер с два красиви гола и спечели група "D"

Реал Мадрид победи Интер с 2:0 в последния си мач от група "D" на Шампионската лига и по този начин окончателно си гарантира, че ще завърши като победител в групата. "Белият балет" сломи съпротивата на своя съперник с два красиви гола, отбелязани от Тони Кроос в 17-ата и Марко Асенсио в 79-ата минута. Съперниците на "Сантиаго Бернабеу" направиха атрактивен мач , като гостите могат да съжаляват, че не постигнаха по-добър резултат, тъй като показаха доста добра игра, особено през първото полувреме, когато бяха по-добрият от двата тима. "Нерадзурите" завършиха срещата с човек по-малко на терена, след като Николо Барела си изпроси глупав червен картон в 64-ата минута за удар без топка срещу Едер Милитао. В крайна сметка те ще се задоволят с второто място в групата

Карло Анчелоти бе избрал да даде шанс на Лука Йович в атака на мястото на контузения Бензема, като той си партнираше с Родриго и Винисиус Жуниор в предни позиции. В средата пък действаха Тони Кроос, Каземиро и Лука Модрич.

Симоне Индзаги пък бе предпочел да стартира с Един Джеко и Лаутаро Мартинес в атака, а Хакан Чалханоглу, Марсело Брозович и Николо Барела движаеха играта в средата на терена.

Домакините създадоха първата възможност в мача още във 2-ата минута. Винисиус напредна отляво и шутира по земя, като топката се търкулна до гредата.

Интер обаче отговори със също толкова опасен изстрел на Марсело Брозович в 7-ата минута, който стреля от воле извън наказателното поле и кълбото мина опасно над напречната греда.

Минута по-късно Барела се строполи в пеналта след съприкосновение с Дани Карвахал и опита да си изпроси дузпа, но съдията не уважи претенциите му.

В 12-ата минута гостите имаха нов прекрасен шанс. Перишич бе намерен непокрит на стрелкова позиция, той отправи мощен шут от воле, но защитник се хвърли самоотвержено и блокира удара му.

Веднага след това събитията се пренесоха пред другата врата, където Родриго проби и стреля, но покрай гредата.

Реал стигна до гол в 17-ата минута. Тони Кроос получи пред наказателното поле, нагласи си топката и с красив диагонален удар не остави шансове на Ханданович за 1:0.

В 22-ата минута "нерадзурите" можеха бързо да се върнат в мача. Барела елегантно изведе Лаутаро Мартинес с прехвърлящ пас, аржентинецът опита удар от воле, но над вратата.

В ответната атака и Винисиус се опита да си изпроси дузпа, падайки в наказателното поле след сблъсък с Дензъл Дъмфрис, но съдията показа еднакъв критерий, като и в този случай не посочи бялата точка.

Атаките към двете врати продължаваха да се редуват и в 25-ата минута Джеко отправи точен изстрел с глава, но твърде слабо, за да затрудни вратар от класата на Тибо Куртоа.

Италианците бяха още по-близо до гола в 31-ата минута, когато след центриране от корнер топката бе пратена към Перишич на първата греда, той стреля с глава и нацели гредата.

Отново Перишич имаше шанс след корнер в 35-ата минута, когато пробва акробатичен удар, но доста неточно.

В ответната атака обаче и испанците не бяха далеч от гола. Йович бе изведен на скорост и опита техничен прехвърлящ изстрел, но не успя да намери очертанията на вратата.

В самия край на първото полувреме събитията отново се пренесоха пред вартата на гостите, където Родриго отправи мощен шут, но встрани от целта.

Интер започна активно и втората част. Още в 48-ата минута Барела бе изведен на добра позиция и отправи хубав шут, преминал над вратата.

Мадридчани обаче също не стояха със скръстени ръце и в 55-ата минута Йович пробва  удар от труден ъгъл и само добрата намеса на Ханданович му попречи да се разпише.

Три минути по-късно се стигна до разбъркване в пеналта на гостите и Каземиро отправи опасен изстрел, но отново Ханданович внимаваше и спаси.

В 62-ата минута и нервите взеха връх. Милитао подходи агресивно към едно единоборство с Барела на тъча и го изблъска в рекламните екрани. Италианецът се ядоса и го удари с юмрук в крака, а бразилецът не му остана длъжен, но успя да се удържи да отвърне на провокацията и само се надвеси над съперника си и започна да крещи в лицето му. В крайна сметка Феликс Брих прецени, че Барела заслужава червен картон за това си действие, докато Милитао се размина само с жълт.

Дори и с 10 души на терена "нерадзурите" успяха да създадат хубава възможност в 69-ата минута, когато Брозович получи центриране в наказателното поле и стреля с глава, но Куртоа спаси уверено.

Минута по-късно и Реал организираи хубава атака, завършила с диагонален удар на Родриго и спасяване на Ханданович.

В 79-ата минута домакините удвоиха преднината си. Марко Асенсио бе оставен непокрит на границата на пеналта и с диагонален удар с помощта на гредата вкара за 2:0.

В 82-ата минута Перишич за малко да направи фатална грешка. Той остави една топка да излезе в аут, но там притича играч на Реал и я задържа в игра, връщайки я във вратарското поле към свой съотборник и само блестящата намеса на Ханданович попречи да се стигне до гол.

Три минути след това пък Милан Шкриняр стреля опасно с глава след корнер, но и Куртоа внимаваше и спаси.

В крайна сметка Реал записа втора победа над Интер в групата и завършва на 1-ото място с 15 точки, докато "нерадзурите" остават 2-и с 10 точки. Така "Белият балет" ще е поставен при жребия за 1/8-финала, а италианците - не.