Шиникова отново не загуби сет в Анже

Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на основната схема на турнира по тенис WTA 125 във френския град Анже с награден фонд 115 хиляди долара.

Българката победи със 7:6(5), 6:3 Мариам Болквадзе (Грузия), която е №177 в световната ранглиста. Срещата продължи 62 минути, през които Шиникова направи четири пробива по пътя към успеха, като в същото време загуби две от подаванията си.

Това е трети пореден успех за Шиникова на турнира във Франция. Тя записа и две двусетови победи в квалификацията. Така Изабелла продължава без загубен сет.

Във втория кръг Шиникова ще играе срещу четвъртата поставена и №77 в света Клара Бюрел от Франция или друга представителка на домакините Елса Жакмо, която е №306 в ранглистата.