Хетафе и Атлетик Билбао си спретнаха нулево реми

Отборите на Хетафе и Атлетик Билбао не успяха да излъчат победител в сблъсъка помежду си на "Колизеум Алфонсо Перес". Срещата приключи при резултат 0:0, макар и двата тима да имаха своите шансове в мача.

Първото полувреме по-добрите моменти бяха за гостите. В 20-ата минута Иниго Мартинес стреля опасно от фаул и вратарят Давид Сория направи блестящо спасяване. След това в 45-ата минута баските организираха контраатака, Иняки Уилямс бе изведен на добра позиция, финтира защитник, но след това ударът му не бе достатъчно добър и бе спасен от вратаря.

Втората част бе за домакините. В 49-ата минута коварен удар на Карлес Аленя затрудни Унай Симон, който обаче се намеси добре. В 86-ата минута дойде и най-добрата възможност за синьо-белите. При едно разбъркване след корнер Матиас Оливейра се оказа на в близост до вратата, но ударът му по невероятен начин бе спрян от Симон.

След края на мача треньорът на домакините Кике Санчес Флорес бе изгонен с червен картон след пореден спор със съдията Хорхе Васкес.

В крайна сметка голове не паднаха и победител нямаше. След това реми Атлетик е на 9-ата позиция с 21 точки. Хетафе пък остава в опасната зона на 19-ото място с 11 точки.