Везенков продължава да блести в Гърция - отново MVP и нова победа за Олимпиакос

Александър Везенков и съотборниците му от Олимпиакос записаха седмата си победа от началото на сезона в гръцкото първенство. "Червено-белите" преминаха границата от 100 отбелязани точки за четвърти път през настоящата кампания, за да постигнат категоричен успех при визитата си на Лариса с крайното 101:70 (23:18, 19:17, 35:18, 24:17) в предпоследния мач от деветия кръг на шампионата в южната ни съседка.

Както обикновено, Везенков се нареди сред топреализаторите за Олимпиакос и бе избран за MVP на срещата. Българският национал завърши със 17 точки, 3 борби и 1 асистенция, като бе изключително ефективен при стрелбата си паркета - 3/4 от зоната за две точки, 3/4 от тройката и 2/2 от наказателната линия. Крилото стори всичко това за само 20 минути в игра, след като напусна паркета в средата на третата четвърт, за да може да е напълно готов за тежкото гостуване на Цървена звезда в четвъртък за двубоя от 14-я кръг на Евролигата.

В първите минути от мача домакините от Лариса намериха правилния ритъм сравнително бързо и дори успяха да си осигурят аванс от пет точки при 10:15 в средата на частта. Това обаче се превърна в последния хубав миг за отбора на Фотис Такианос, тъй като Олимпиакос отговори със серия от 13:3, с която поведе след една четвърт игра при 23:18. 7 от 13-те точки на гостите в тази серия бяха отбелязани от Везенков, който даде тон на своя тим.

През втората част баскетболистите на Йоргос Барцокас достигнаха и до първата си двуцифрена преднина в срещата при 42:31, а след полувремето Тайлър Дорси, Везенков и компания показаха далеч по-високата си класа и спечелиха вторите 20 минути с общото 59:35, за да запишат още една победа на сметката си след 101:70.

Тайлър Дорси бе най-резултатен за Олимпиакос с 20 точки и 3 асистенции при 5/7 стрелба от игра. Везенков записа 17 точки за 20 минути, Янулиос Ларенцакис приключи с 14 точки от скамейката, а Ливио Жан-Шарл се отличи с 10 и 8 борби.

Девонте Грийн реализира 20 точки и овладя 8 борби за Лариса. Джейлън Хъдсън вкара още 16 точки, а Зойс Карампелас се разписа с 13 точки от пейката.

Олимпиакос е на втора позиция във временното класиране с баланс от 7 победи и 1 загуба, докато Лариса е предпоследен с 1 успех и 7 поражения. Следващият мач на Александър Везенков и съотборниците му е срещу Цървена звезда от Евролигата в четвъртък от 20:00 часа в Белград.

Снимка: Olympiacos