На Изток: ИУ излъга Светкавица

ИУ надви с 69:61 Светкавица на свой терен в мач от регион Изток на ББЛ А Група.

Двата отбора изиграха много оспорван двубой, в който до последно победителят не бе ясен. След поредица от размени на водачеството, разликата така и не надхвърляше 4 точки през цялото първо полувреме, а на почивката резултатът отново бе равен – 33:33. След паузата тимът от Търговище взе леко предимство и преди заключителната част водеше с 46:40. Авансът на Светкавица достигна 8 точки в оставащото време – най-големият в мача изобщо, но след много силни финални минути ИУ стигна до пълен обрат и измъкна успеха.

По 13 точки за победителите вкараха Петър Христов (15 борби) и Николай Маринов (8 борби). Цветан Савов реализира 12 точки, с 10 е Димитър Илиев, а малко не достигна на Симеон Николов за дабъл-дабъл с неговите 9 точки и 11 борби.

За съперника всички точки дойдоха от стартовата петица. Сашо Георгиев реализира 16, с 15 е Димитър Янчев, Александър Янчев отбеляза 13, а с 11 и 10 борби е Елизар Кръстев.