ЦСКА се върна на победния път

ЦСКА се върна на победния път в шампионата, след като в столичната зала „Сейнт Джордж“ надви с 82:65 Хебър в мач от регион Запад на ББЛ А Група.

Армейците натрупаха аванс от 14 точки още през първата четвърт, а след края й водеха с 26:17. През втората четвърт играта бе доста по-равностойна, но баскетболистите на Христо Ценов поддържаха разликата и на почивката се оттеглиха при 44:35 в своя полза. След паузата играта тръгна кош за кош, а преди заключителната четвърт ЦСКА отново бе напред, този път при 62:52. Тимът на Веселин Веселинов на няколко пъти намали изоставането си до 8 точки в оставащото време, но след силни финални минути „червените“ спечелиха убедително.

Димитър Генов бе над всички за успеха с 28 точки, а по 11 добавиха Асен Попов (8 борби) и Мартин Русев. За Хебър Кирил Райков реализира 18 точки, по 11 вкараха Станислав Славейков (8 борби) и Веселин Веселинов.