Вангелов и Сираков не успяха да спасят Дезио от загуба

Николай Вангелов и Георги Сираков отново се представиха добре за Дезио, но тимът от Милано отстъпи драматично с 82:83 (28:20, 18:18, 14:24, 22:21) на Болоня Баскет като домакин в мач от десетия кръг от регион Б в италианската Серия Б.

Българският център беше сред титулярите в срещата, като за близо 26 минути на игрището се разписа с 10 точки, 7 борби и 2 чадъра. Сираков също попадна в стартовата петица и за 17 минути игра записа в статистиката си 3 точки и 1 асистенция.

Мачът започна с предимство за баскетболистите на Дезио, които след първата част вече си бяха осигурили аванс от 8 точки. Те обаче не успяха да увеличат преднината си след равностойна втора четвърт. След почивката гостите изцяло доминираха на терена, като обърнаха резултата в своя полза и влязоха с аванс от 2 точки в заключителните 10 минути. Въпреки че домакините спечелиха последната четвърт, това се оказа недостатъчно за успех в срещата.

Дезио заема девето място във временното класиране с баланс 4-6.