Страсбург победи Ница като гост и ги отдалечи от призовите места

Страсбург победи като гост Ница с 3:0 в среща от 17-ия кръг на френската Лига 1. Със спечелените 3 точки Страсбург вече има 26 на шестото място във временното класиране, като записа втора поредна победа в шампионата и вече шест мача няма поражение. За Ница загубата е трета поредна като домакин, а тимът се смъкна на четвърта позиция с 27 пункта.

През първото полувреме Людовик Айорк даде аванс на Страсбург, а домакините въпреки усилията, които положиха не успяха да стигнат до гол. В заключителните минути на мача гостите направиха победата си класическа. Хабиб Диало и Адриен Томасон бяха точни.