Монако разби Метц

Отборът на Монако победи като домакин Метц с 4:0 в среща от 17-ия кръг на френската Лига 1. Със спечелените 3 точки Монако вече има 26 на шестото място във временното класиране, като записа втора поредна победа в шампионата и вече пет мача няма поражение. За Метц загубата е втора поредна и общо девета, а тимът е предпоследен с 12 точки в актива си.

Софиан Диоп откри за домакините във втората минута след асистенция на Желсон Мартинс, а в 44-ата Кевин Воланд покачи на 2:0 от дузпа. Третият гол за Монако бе дело на Желсон Мартинс в 57-ата. Той се възползва по най-добрия начин от отличен пас на Диоп. Крайното 4:0 оформи Висам Бен Йедер в 87-ата минута.

Монпелие също записа домакинска победа с 1:0 над Клермон. Сепе Уахи се разписа в 28-ата минута и донесе успеха на Монпелие, който постигна втора поредна победа в Лига 1 и заема осмото място с 25 точки. Клермон удължи серията си без успех на седем мача и е на 17-ата позиция във временното класиране с 14 точки.

Тимът на Анже постигна успех с 2:1 като гост над Реймс, който игра с човек по-малко от 35-ата минута на мача, заради червен картон на Валон Бериша. Анже спря серията си от два мача без победа в Лига 1 и е седми с 25 точки, а Реймс заема 14-ото място в подреждането с 19 в актива си. Домакините трябваше да се примирят с поражението след четири срещи без загуба във френския шампионат. Софиан Буфал откри за гостите в 49-ата минута от дузпа, а 10 по-късно също от дузпа Уго Екитике изравни за 1:1. Победният гол за Анже бе дело на Анжело Фулини в 75-ата минута.

В друга среща от 17-ия кръг тимът на Лориен отстъпи у дома с 0:1 пред Нант. Гостите са 13-и в подреждането с 22 точки, а Лориен заема 16-ата позиция с 15 към момента. Домакините са в серия от 10 мача без победа във Франция и шест поредни поражения. За Нант успехът бе първи след пет мача без победа в първенството. Единственото попадение в срещата реализира Вилан Сиприен в 83-ата минута.