Неочакван голмайстор донесе успешно начало на Рангник в Ман Юнайтед

Манчестър Юнайтед спечели първия си мач под ръководството на Ралф Рангник. "Червените дяволи" победиха Кристъл Палас с 1:0 на "Олд Трафорд", а единственото попадение в срещата реализира Фред в 77-ата минута. Домакините доминираха през цялата среща, но не успяха да създадат много положения, въпреки превъзходството си. Юнайтед се изкачи на шесто място в класирането, като изостава на 3 точки от четвъртия Уест Хам.

"Червените дяволи" стартираха агресивно и веднага опитаха да наложат един от принципите на Рангник - висока преса в полето на съперника, като дори Кристиано Роналдо се страеше да участва в нея в началото. Още в третата минута се стигна до ситуация пред вратата на гостите, но Телеш стреля покрай вратата. С дълбоката преса Юнайтед на няколко пъти успя бързо да си върне топката.

Палас обаче не бе пристигнал на "Олд Трафорд" само да се защитава и когато успяваше да вземе топката, веднага опитваше контраатаки, а при една от тях Заха пробва удар, но не затрудни Де Хеа. Малко по-късно негов пробив отляво създаде напрежение пред вратата на домакините, но защитата се справи.

След няколко минути, в които тимът на Виейра сякаш поизравни играта, последва нов силен период за Ман Юнайтед и поредица от голови положения. Първо удар на Роналдо от малък ъгъл бе блокиран, а след това негов изстрел отиде в ръцете на Гуаита. В 24-ата минута Фред имаше отлична възможност да открие, но топката отиде в главата на Томкинс. Секунди по-късно Роналдо свали с глава за Бруно Фернандеш. Неговият удар не бе достатъчно прецизен и вратарят на гостите го отрази.

Тимът на Рангник доминираше и организираше добри атаки, но не ги завършваше по най-добрия начин. Точно това се случи и в самия край на първата част. Далот проби в наказателното поле и направи двойно с Мактоминей. Роналдо и Санчо искаха да получат топката, но бранителят избра да стреля и прати топката над вратата.

След почивката Кристъл Палас още по-рядко успяваше да организира атака, но по-добре се справяше в защита и оставаше по-малко пространства. Ман Юнайтед продължи да доминира, но по-трудно стигаше до опасни ситуации. Бруно Фернадеш пробва един изстрел от дистанция, но прати топката над вратата. Малко по-късно португалецът прати опасно центриране в наказателното поле, с което Гуаита се справи.

Домакините не успяваше да преодолее отбраната на съперника и най-доброто положение на този етап се оказа фаул малко извън наказателното поле, но под труден ъгъл за изпълнение. След отлично изпълнение на Алекс Телеш той завъртя топката и тя се удари в горната греда. В 75-ата минута гостите можеха да открият резултата при една от редките ситуации, в която бяха близо до вратата на Де Хеа. След ъглов удар топката стигна до Аю, който отправи кълбото към вратата, а то мина пред голлинията и излезе в аут.

"Червените дяволи" стигнаха до така желания гол в 77-ата минута и той дойде от неочакван източник. Великолепно изпълнение на Фред даде преднина на Ман Юнайтед. Той получи топката от Грийнууд прекрасно завъртя топката към горния десен ъгъл на Гуаита. В последните минути Палас опита да натисне, но не застраши Де Хеа.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - КРИСТЪЛ ПАЛАС 1:0
1:0 - Фред (77)