Български финал на международния турнир по баскетбол за юноши в Будапеща

Юношите на Балкан до 16 години победиха Клуж Напока и спечелиха своята група В на квалификационния турнир по баскетбол в Унгария. Тимът на Николай Пеев се наложи над румънските си връстници с 69:53, за да си осигури място във финала на надпреварата. Победителят ще участва в Купата на Свети Стефан с отборите на Реал Мадрид, Барселона, Байерн Мюнхен и още четири европейски тима.

Съперник на Балкан ще бъде другият български участник БУБА баскетбол след въртележка в група А. Двубоят е от 12:30 часа българскo време днес.

В първия си мач днес БУБА отстъпи на унгарския Хонвед, който по-късно загуби от Интер Братислава, а българският тим надигра убедително словашкия тим, за да си осигури място на финал.

Балкан загуби единствено първата четвърт с 15-18 от Клуж Напока, след убедителна втора, спечелена със 17:9, на почивката "зелените" водеха с 32:27. Още по убедителна за ботевградчани бе третата четвърт, която отвори сериозна разлика и въпреки оспорвана последна част нашите заслужено спечелиха двубоя.

Александър Гавалюгов отбеляза 20 точки за успеха и направи 5 асистенции, а по 15 точки вкараха Николай Нецов и Кристиян Василев.