Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

След 10-годишна пауза: Спортист Своге се завърна с победа у дома

Спортист Своге се върна на победния път в ББЛ А група. На свой терен тимът надви убедително Политехника със 105:84, като това бе първо домакинство за него при мъжете след близо десетилетие пауза.

След тази среща Спортист е с баланс 5-2 в шампионата, докато Политехника е с 3-6.

Баскетболистите на Емил Горанов започнаха много силно мача и след десет минути игра поведоха с 25:10. Те имаха предимство в подкошието, като съперникът им не вкара нито един наказателен удар за цялото първо полувреме и на почивката водеха с 49:37 след 19 точки на Борис Матраков.

Високата резултатност се запази и след паузата. Столичният тим за кратко свали разликата до 6 точки, но преди заключителната четвърт преднината на домакините отново бе двуцифрена – 79:66. Те вдигнаха разликата над 20 точки в оставащото време и нямаха проблем да спечелят убедително.

Борис Матраков бе най-резултатен за успеха с 33 точки. Дабъл-дабъл от 15 точки и 12 асистенции направи Дамян Стоянов. Джими Хънт реализира 14 точки, Иван Ценов записа 11 точки, с 10 е Мартин Раднев.

Стефан Георгиев – Торо бе над всички за Политехника с 20 точки и 10 борби. Лъчезар Везирски се отчете с 16 точки и 7 асистенции, а Орлин Атанасов добави 11 точки.