Берое подчини Монтана след 26 точки на Теодора Динева

Тимът на Берое Стара Загора излезе начело във временното класиране в първенството на България по баскетбол за жени след голямото дерби в родния шампионат срещу Монтана 2003. Воденият от старши треньора Мануел Марков тим на Монтана 2003 пък допусна първа загуба, отстъпвайки пред шампионките със 75:79 (24:23, 20:23, 20:17, 9:16) в мач от седмия кръг.

За старозагорки успехът бе първи над този съперник, след като допуснаха загуба като домакин в предишната среща между двата тима. В следващия кръг на 11 декември Монтана 2003 гостува на Шампион 2006, а Берое - на Славия в София.

Баскетболистките на Берое и Монтана 2003 изиграха интересен сблъсък, в който водачеството се сменяше няколко пъти. Домакините изоставаха с 44:46 на почивката, а след третата четвърт водеха с 66:63. В последната част гостите реализираха 16 срещу само 9 точки за противника и стигнаха до победата, въпреки че бяха без двете си нови американски попълнения Саманта Лоджик и Ребека Тобин.

За Берое Стара Загора най-резултатна бе Теодора Динева с 26 точки, а Виолина Кочева завърши с 18 точки и 8 борби. Санта Балкойене се отчете с 23 точки и 10 борби за Монтана 2003.

Монтана: Виктория Стойчева 8, Санта Окоцките-Балкоиене 23, Марая Кинг 21, Димана Макариева-кап. 10, Христина Иванова 7 (Габриела Николова 4, Евгения Нацкина 2, Борислава Денчева). Треньор: Мануел Марков

Берое: Теодора Динева 26, Виолина Кочева-кап. 18, Цветомира Шаренкапова 16, Радостина Христова 7, Деана Стоянвоска 6 (Златка Маданкова 4, Гергана Маданкова, Маргарина Георгиева). Треньор: Татяна Гатева

Снимки: Владимир Иванов