Бохум едва спечели след аванс от 3:0

Възходът на Бохум в Бундеслигата продължи с четвърта победа в последните шест кръга. Успехът този път дойде при гостуването на Аугсбург - 3:2. Новаците дръпнаха с 3:0 още до почивката и водеха с толкова чак до 58-ата минута, след което обаче като по чудо не позволиха на баварците да им изравнят.

Себастиан Полтер се разписа на два пъти - в 23-ата и 45-ата минути, а между неговите попадения точен за Бохум беше и Герит Холтман (40’).

През втората част обаче Аугсбург се преобрази и в 58-ата Михаел Грегорич намали на 1:3. Последваха няколко чисти положения пред вратата на гостите, от които поне два бяха 100-процентови.

Същото обаче се случваше и на другия край на терена, където Бохум пропускаше да увеличи сметката си.

Четири минути преди изтичането на редовното време баварците спечелиха дузпа, която Даниел Калиджури вкара за 2:3 и стана още по-интересно.

В останалото малко време домакините имаха още една чиста възможност за попадение, но вратарят спаси.