Майнц стигна до трите точки след 4 минути игра

Майнц спечели с 3:0 домакинството си на Волфсбург след блестящо начало на срещата. Йонатан Буркард откри резултата във втората минута, а Антон Стач се разписа в четвъртата. Така рано-рано домакините до голяма степен си осигуриха трите точки. В самия край автогол на Максенс Лакроа направи резултата 3:0. С този успех Майнц изпревари днешния си съперник и се изкачи на седмо място.

Защитата на "вълците" бе доста объркана в началото и това доведе до две попадения във вратата на гостите. След този старт те не успяха да се ориентират до почивката. Треньорът на Волфсбург Флориан Кофелт опита да промени със смени и направи три промени за началото на втората част. Тимът му се представи по-добре след почивката, но не и достатъчно, за да мисли за обрат.