Леверкузен отнесе последния след 4 гола на Шик

Леверкузен записа трета поредна победа в Бундеслигата, след като отнесе последния в класираните Гройтер Фюрт със 7:1. "Аспирините" започнаха от рано да вкарват и Амине Адли откри резултата в 12-ата минута, а малко по-късно Едмонд Тапсоба удвои. Гостите върнаха едно попадение чрез Жереми Дудзяк в 33-ата минута, но Пиеро Хинкапие върна преднината от два гола в края на първата част. През второто полувреме Патрик Шик се развихри и отбеляза четири гола (49, 69, 74, 76).

Леверкузен се утвърди на третата позиция и не е толкова далече от върха, като изостава на 4 точки от Байерн, който по-късно днес гостува на Борусия (Дортмунд). Новакът Гройтер Фюрт пък показва, че няма място в елита. Той записа 12-а поредна загуба в първенството и след 14 мача и записана само една точка.

Шик вече има 12 гола в Бундеслигата от началото на сезона. Чешкият нападател отбеляза първия си гол в началото на втората част след подаване на Адли. След това севъзползва от пас на Диаби преди да оформи хеттрика си след удар с глава отблизо, след като удар на Белараби срещна гредата. Четвъртото му попадение дойде, след като великолепно бе изведен от Вирц.