Пропуск на празна врата улесни Севиля

Севиля пребори Виляреал с минималното 1:0 като домакин в среща от 16-ия кръг на Ла Лига и поне за малко излезе на второ място за сметка на Атлетико Мадрид. Аржентинският национал Лукас Окампос беше точен след 16 минути. За гостите това вече е трети пореден двубой без победа в шампионата и те са чак 12-и.

През идната седмица и двата отбора ги очакват решаващи сблъсъци в Шампионската лига в стремежа им да продължат напред.

Севиля се наложи пред своите фенове, но Виляреал беше тимът, който имаше повечето положение. Изключителен пропуск на Жерард Морено в 79-ата минута обаче лиши “жълтата подводница” поне от точка. Тогава номинираният за “Златната топка” нападател не успя да реализира на празна врата.