Фетел: Колата ни създава твърде много челно съпротивление

Според четирикратният световен шампион във Формула 1 Себастиан Фетел болидът на Астън Мартин създава твърде много челно съпротивление, което пречи на него и съотборника му Ланс Строл.

„Имахме състезания, в които бяхме добри и други, в които имахме много проблеми. Като цяло всичко зависи от това колко конкурентоспособен си. От тази гледна точка мисля, че нашата кола създава твърде много челно съпротивление. Тя не е много ефикасна, а и нямаме много аеродинамично притискане.

Фетел доволен от спечелената точка след слабия старт в Катар

„Това според мен е нашата най-голяма слабост. А тя е много трудна за преодоляване“, каза германецът.

Два кръга преди края на сезон 2021 Астън Мартин заема седмото място в конструкторския шампионат с актив от едва 77 точки и само едно класиране на подиума. Той дойде благодарение на Фетел в Гран При на Азербайджан, когато той завърши втори зад своя предшественик в тима от Силвърстоун Серхио Перес. Германецът финишира втори и в Унгария, но бе дисквалифициран заради липсата на задължителния един килограм гориво в своя резервоар след финала.

Снимки: Gettyimages