Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Барселона измести Реал Мадрид от върха в Евролигата след драма в Истанбул

40 минути не стигнаха на Барселона и Анадолу Ефес, за да излъчат победител в супердербито от 13-я кръг на Евролигата. В крайна сметка, след едно продължение каталунците се наложиха с 95:93 (20:25, 17:22, 25:21, 18:12, 15:13) над турския тим като гост в Истанбул.

Така Барса се върна на върха в класирането с баланс 11-2, след като за няколко часа таблицата оглавяваше Реал Мадрид. Анадолу пък има 6 победи и 7 загуби в сметката си от началото на сезона в „турнира на богатите“.

Соченият за фаворит тим на домакините от Турция започна добре срещата, като до почивката диктуваше темпото на игрището и след 20 минути игра успя да си осигури преднина от 10 точки (47:37). След паузата обаче баскетболистите на Барса малко по малко намериха начин да се върнат в мача и да го пратят в продължение, което макар и трудно спечелиха.

Сертач Шанлъ беше най-резултатен за Барселона с 24 точки, Никола Миротич вкара 18, а 16 наниза Кайл Киърик.

За Анадолу с 26 точки завърши Василие Мицич, а Адриан Морман се разписа с 16.

Снимка: euroleague.net