Драматична победа изстреля Реал Мадрид на върха в Евролигата

Реал Мадрид записа изключително трудна победа със 72:70 (20:18, 17:20, 13:21, 22:11) над Макаби Тел Авив като домакин в мач от 13-я кръг на Евролигата. Испанският гранд е с баланс 11-2, а израелският тим има 7 победи и 6 загуби в сметката си от началото на сезона. Така преди мача между Барселона (10-2) и Анадолу Ефес, Реал Мадрид се изкачи на първото място в класирането.

у

Още първата част загатна за интересен сблъсък в „турнира на богатите“, а след нея домакините се добраха до аванс едва от 2 точки (20:18). Преди почивката обаче баскетболистите на Макаби обърнаха резултата в своя полза и се оттеглиха с аванс от 1 точка (38:37). След паузата преднината на гостите стана още по-солидна, като набъбна до 9 точки (59:50). В последната четвърт, която беше истинска игра на нерви, „испанците“ запазиха самообладание и с кош 00:03 мин. преди края се поздравиха с победата.

За Реал Мадрид Тома Йортел и Гершон Ябуселе вкараха по 15 точки, а Венсан Поарие вкара 11 точки.

Скоти Уилбъкин наниза 14 точки за Макаби, а по 10 добавиха Кийнан Еванс и Анте Жижич.