Матей Казийски и Тренто без шансове срещу Перуджа на старта на ШЛ🏐

Българската волейболна звезда Матей Казийски и неговият Итас (Тренто) стартираха с много тежка загуба тазгодишното си участие в най-силния европейски клубен турнир - Шампионската лига за мъже. Трентинци, които са миналогодишни финалисти, паднаха като гости на Сър Сикома Монини (Перуджа) с 0:3 (21:25, 18:25, 23:25) в италианското дерби от 1-ия кръг в Група Е на турнира, игран тази вечер пред над 2000 зрители в зала "Пала Бартон".

Матей Казийски, който изигра своя рекорден 346-и мач за Тренто, не се представи на очакваното ниво и завърши с едва 5 точки (1 ас, 22% ефективност в атака и 40% позитивно посрещане).

Най-резултатен за "жълто-сините" стана Алесандро Микиелето с 14 точки (1 блок, 2 аса, 44% ефективност в атака и 56% позитивно посрещане), а Даниеле Лавиа се отчете с 10 точки (1 блок, 45% ефективност в атака и 38% позитивно посрещане), но и това не беше достатъчно за успех.

От друга страна кубинската суперзвезда Вилфредо Леон бе над всички за Перуджа и заби 20 точки (7 аса!, 50% ефективност в атака и 31% позитивно посрещане) за победата.

Във втория си мач от групата Казийски и компания ще са домакини на турския гранд Фенербахче (Истанбул), който във вторник започна с категорична победа у дома над френския Кан с 3:0 гейма. Срещата е на 16 декември (четвъртък) от 21,30 часа българско време.

СЪР СИКОМА МОНИНИ (ПЕРУДЖА, ИТАЛИЯ) - ИТАС (ТРЕНТО, ИТАЛИЯ) 3:0 (25:21, 25:18, 25:23)

ПЕРУДЖА: Симоне Джанели 4, Камил Рихлицки 8, Вилфредо Леон 20, Матю Андерсън 10, Фабио Ричи 4, Себастиан Соле 8 - Масимо Колачи-либеро (Олег Плотнитский, Тийс Тер Хорст)

Старши треньор: НИКОЛА ГЪРБИЧ

ТРЕНТО: Рикардо Сбертоли 2, Даниеле Лавиа 10, МАТЕЙ КАЗИЙСКИ 5, Алесандро Микиелето 14, Марко Подрасчанин 5, Сречко Лисинац 6 - Юлиан Ценгер-либеро (Лоренцо Сперото)

Старши треньор: АНДЖЕЛО ЛОРЕНЦЕТИ.

Снимки: CEV.EU