Жалгирис се измъкна от лапите на Баскония

Жалгирис победи със 72:68 (21:19, 19:13, 11:14, 21:22) Саски Баскония като домакин в мач от 13-я кръг на Евролигата. Успехът е едва трети за литовците, които имат и 10 загуби от началото на сезона, испанският тим пък е с баланс 5-8.

Въпреки равностойното начало домакините успяха да излязат напред с 2 точки (21:19) след 10 минути игра. Във втората част те увеличиха аванса си на 8 точки. След паузата обаче баскетболистите на испанския тим стопиха пасива си до 5 точки, но въпреки сърцатата игра в края не успяха да обърнат резултата в своя полза.

Лукас Лекавичус беше най-резултатен за Жалгирис с 13 точки, по 10 добавиха Джош Нийбо и Мантас Калниетис.

За Баскония Стивън Инок завърши с дабъл-дабъл – 13 точки и 10 борби, а Симоне Фонтекио наниза 12 точки.

Снимка: euroleague.net