ЦСКА Москва мина през ПАО за успех №8 в Евролигата

ЦСКА Москва не срещна никакви затруднения и победи с 97:77 (31:22, 22:16, 22;16, 22:23) Панатинайкос като домакин в мач от 13-я кръг на Евролигата. За руският гранд това е осми успех, като има и пет загуби в сметката си. ПАО пък е с баланс 3-10.

Срещата започна с доминация на домакините, които след първите 10 минути вече имаха преднина от 9 точки. Те успяха да я увеличат до 15 точки преди почивката (53:38). След нея баскетболистите на ЦСКА отново бяха по-добрия отбор на паркета и въпреки че „детелините“ успяха да спечелят последната четвърт, те не достигнаха до обрат в срещата.

За ЦСКА Москва Алексей Швед завърши с дабъл-дабъл – 17 точки и 13 асистенции, Семьон Антонов и Уил Клайбърн вкараха по 16 точки, а 11 добави Габриел Ифе Лунбаг.

Окаро Уайт беше най-резултатен за Панатинайкос с 19 точки, 15 наниза Джереми Еванс.

Снимка: euroleague.net