100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

Шампионът Лил се завърна на победния път

Шампионът на Франция Лил се завърна на победния път, след като надви с 2:1 Рен като гост в двубой от 16-ия кръг на Лига 1. Това беше първи успех за “договете” от 3 октомври насам, когато спечелиха с 2:0 срещу Марсилия, а след това записаха поредица от равенства и загуби.

Двубоят беше доста нервен, като Рен плати скъпа цена за пропуските си. “Червено-черните”, които не познаваха загубата в 13 поредни мача във всички турнири, владееха повече топката (65 процента в мача, 71 през първото полувреме), така и не успяха да материализират превъзходството си.

Лил нанесе своя удар през първата част. Шека откри в 31-ата минута, а в самия край на полувремето Ренато Санчес удвои, като двамата се възползваха от разсеяната игра на бретонци в защита.

В самия край на мача Бенжамен Буриго успя да върне един гол, но за повече Рен нямаше сили. Наставникът на домакините Бруно Женесио пък догледа мача от трибуните, след като беше изгонен за бурна реакция.

След този успех Лил се изкачи на 12-ата позиция с 21 точки, докато Рен остана трети с 28.