Милан разби Дженоа на Шева и се върна към победите

Милан постигна убедителна победа с 3:0 при гостуването си на Дженоа от междинния 15-и кръг в Серия А. Златан Ибрахимович (10') и Жуниор Месиас (45+2', 61') отбелязаха попаденията. Така „росонерите“ прекратиха серията си от три шампионатни мача без победа. Наставникът на „грифоните“ Андрий Шевченко пък претърпя поражение от клуба, в който направи славна кариера като футболист. Под негово ръководство генуезците записаха трети пореден двубой без отбелязан гол.

Пиоли направи цели шест промени в стартовия състав след загубата с 1:3 от Сасуоло. В защита се появиха Пиер Калюлю и Фикайо Томори, а опорните халфове бяха Сандро Тонали и Франк Кесие. Браим Диас запази позицията си на плеймейкър, но по двата фланга днес играеха Раде Крунич и Месиас, за когото това беше първи мач като титуляр за „росонерите“. На върха на атаката отново беше Ибрахимович. Гостите бяха подредени в 3-5-2 с Флавио Бианки и Калеб Екубан като нападатели.

Още във втората минута Андреа Камбиасо отправи удар, който мина над вратата. При тази атака на домакините Симон Кяер получи контузия в коляното и беше изнесен на носилка. Неговото място на терена беше заето от Матео Габия. В осмата минута Ибрахимович пробва далечен шут, с който си спечели корнер. Само две минути по-късно нападателят се разписа с чудесно изпълнен пряк свободен удар за 73-ия си шампионатен гол за тима, с който се изравни с великия Пипо Индзаги на 10-ата позиция във вечната ранглиста на "росонерите".

В 18-ата минута Златан опита воле, което беше избито от Зиньо Ванхойсден. Топката се върна при шведа, който след това я прати над вратата. В 27-ата минута Николо Ровела стреля от дистанция, но го направи неточно. В 36-ата Диас направи впечатляващ пробив и нахлу в наказателното поле, където обаче Салваторе Сиригу улови топката. Две минути по-късно Месиас пробва далечен шут, с който не затрудни вратаря. В 42-ата Диас осъществи нов невероятен дрибъл, като този път мерникът му изневери.

В добавеното време на първата част Крунич опита изстрел, който беше блокиран от противников играч. Топката отиде при Месиас, който с глава отбеляза дебютния си гол за "росонерите" в Серия А. Другото негово попадение в досегашните му мачове за "Дявола" беше отново с глава - за успеха с 1:0 над Атлетико Мадрид в Шампионската лига.

Интересното е, че на почивката Пиоли реши да смени точно Габия, който не започна като титуляр. Така на терена се появи Алесандро Флоренци. В 47-ата минута Диас намери Ибрахимович на чудесна позиция, но ветеранът стреля прекалено слабо и Сиригу улови топката. Минута по-късно Ровела центрира от фал, а резервата Ернани игра с глава, но Майк Менян прояви блестящ рефлекс и успя да избие топката. В 52-ата минута Екубан стреля в близкия му ъгъл, но вратарят се справи и с този удар. В 56-ата Крунич се възползва от грешка на Камбиасо и шутира, но не намери целта.

В 61-ата минута Месиас беше оставен непокрит и отбеляза второто си попадение в мача с удар по земя. Последва дълго затишие до 80-ата минута. Тогава резервата Маноло Портанова отне топката от Месиас и стреля почти от центъра на терена. Менян обаче се върна назад навреме и успя да избие топката в корнер. В 88-ата минута гостите осъществиха добра атака, но Паоло Гильоне се намеси точно преди решаващия удар на Тео Ернандес. При последвалото изпълнение на корнер Флоренци направи последния пропуск в срещата.

Така Милан бързо си върна второто място в класирането, събирайки 35 точки в актива си. Нещо повече, заради равенството 2:2 на Наполи при визитата на Сасуоло, „Дявола“ вече е само на точка разстояние от лидера в подреждането. Дженоа пък остана на 18-ата позиция и е в зоната на изпадащите с едва 10 спечелени пункта.

ДЖЕНОА - МИЛАН 0:3

0:1 Ибрахимович (10')

0:2 Месиас (45+2')

0:3 Месиас (61')

Дженоа: Сиригу, Ванхойсден, Мазиело, Васкес, Гильоне, Ровела, Бадел, Стураро, Камбиасо, Екубан, Бианки

Милан: Менян, Калюлю, Кяер, Томори, Ернандес, Кесие, Тонали, Месиас, Диас, Крунич, Ибрахимович