Колосален брой грешки провалиха Академик в Израел

Отборът на Академик (Пловдив) не успя да сътвори сензация в Израел. Тимът на Йордан Янков допусна втора поредна загуба в Балканската лига, след като сгреши срещу силния Ирони Нахария с 73:98 (19:29, 29:21, 12:20, 13:28) в двубой от втория кръг на група “B” в регионалния турнир.

Пловдивчани бяха по-добри при стрелбата - 51% срещу 46%, спечелиха борбата срещу своя опонент с 41 срещу 35, но за съжаление допуснаха колосален брой грешки в нападение - 29, срещу само 8 за отбора на Шай Сегалович, които се оказаха решаващи за крайния изход.

Въпреки загубата сребърните медалисти в надпреварата запазват първото място с баланс от 4 победи и 2 загуби. Ирони Нахария заема пета позиция с актив от 2 успеха и 1 поражение на сметката си.

Пловдивчани изиграха нелошо първо полувреме срещу един от лидерите на израелското първенство (7 победи и нито една загуба), като на голямата почивка разликата беше само две точки при 50:48 в полза на домакините. Голямата разлика започна да се отваря в третата четвърт, в която отборът на Ирони се възползва по най-добрия начин от прекалено многото грешки в нападение на българския тим, като именно по този начин излезе напред със 70:60 преди старта на последната част. В нея пловдивчани продължаваха да изпитват огромни трудности със защитата на съперника, а пък Ирони не спираше да трупа точки на бързи атаки, за да постигне убедителната победа.

Стефон Бранч завърши с 21 точки и 5 борби за победителите. Томар Коен наниза още 15, Дъстин Томас се разписа с 14 точки и 7 асистенции, Йогев Охайон приключи с 11 точки и 8 откраднати топки, а Ноам Акриш вкара още 10.

Васил Бачев водеше Академик със своите 21 точки, 6 борби и 5 асистенции. Неманя Бешович добави още 18 точки и 5 борби, а Тони Гуджино приключи с 12 точки и 11 борби.