Монтана не сбърка срещу Партизан

Монтана 2003 регистрира втората си поредна и общо седма победа през настоящия сезон в Адриатическата лига. Баскетболистките на старши треньора Мануел Марков постигнаха категоричен успех с 81:68 (24:18, 15:20, 18:17, 24:13) над Партизан в двубой от осмия кръг на турнира.

Тимът от Монтана водеше почти през целия мач, като взе аванс от 6 точки след първите 10 минути - 24:18. Партизан направи добра втора четвърт и намали пасива си до 1 точка на почивката - 39:38. След подновяването на играта домакините увеличиха преднината си до 7 точки, но пак допуснаха съперникът да стопи разликата до две - 57:55 в края на третата четвърт. В последните 10 минути обаче баскетболистките на Монтана 2003 не оставиха съмнения в превъзходството си и с 24 срещу 13 точки за противника стигнаха до победата.

Димана Макариева бе най-добра за успеха на Монтана с “дабъл-дабъл” от 23 точки и 10 борби. Христина Иванова записа 18 точки на сметката си, Санта Балкойене завърши с 16 точки и 11 асистенции, Марая Кинг постави 11 точки и 13 борби срещу името си, а Виктория Стойчева допринесе с 10 точки и 8 асистенции.

За сръбкините най-резултатна бе Йована Боричич с 19 точки, София Олич се разписа със 17 точки и 7 асистенции, а Горана Марянович регистрира 13 точки.

Монтана излиза временно на първата позиция в група “A” с баланс от 7 победи и 1 загуба. Партизан е предпоследен - пети, с 1 успех и 6 поражения.