Литва превзе първото място в групата на България

Баскетболистите от националния отбор на Литва записаха втората си последователна победа в група “F” на световните квалификации. Селекцията на Казис Максвитис измъкна победата в здрав мач срещу Чехия, завършил при крайното 74:66 (19:23, 26:9, 9:18, 20:16) при гостуването си в Опава.

Така литовците събират актив от 2 победи в първите си 2 мача и застават на върха в класирането преди февруарския квалификационен прозорец. Втора е Босна и Херцеговина също с 2 успеха, докато трети и четвърти са отборите на Чехия и България с 2 загуби. Както е известно, вчера босненците победиха “лъвовете” със 75:65 в Ботевград.

През първото полувреме двубоят вървеше по план за “балтийските” гиганти, които показаха истинското си лице през втората четвърт и я спечелиха с 26:9, за да излязат напред на почивката с аванс от 13 точки при 45:32. В третата част чехите се разиграха и свалиха изоставането си на само 4 точки, а в заключителната четвърт дори успяха да поведат в резултата след тройка на Томаш Кизлинк за 59:58. Литва не се даде и измъкна победата чрез важни стрелби на Ейгирдас Зукаускас, за да диша спокойно на върха след 74:66.

Миндаугас Кузминскас завърши с 13 точки и 4 асистенции за победителите. Мартинас Еходас добави още 12 точки и 11 борби, а Ейгирдас Зукаускас се разписа с 11 точки и 8 овладени топки. Томаш Кизлинк завърши с 21 точки за Чехия, докато Яромир Бохачик остави 13 точки срещу името си.