Хебър с категоричен успех над Политехника

Един от фаворитите на Запад Хебър постигна категорична победа срещу Политехника с 91:69 в среща, изиграна в столичната зала „Триадица“. Баскетболистите на Веселин Веселинов водеха почти през целия мач, като още след първата четвърт авансът им бе двуцифрен – 24:14. През втория период двата отбора играеха на приливи и отливи, като на почивката тимът от Пазарджик бе напред с 42:34. След паузата преднината на Хебър достигна 25 точки, като той нямаше проблем да поддържа солидна разлика до края и да спечели убедително.

Чавдар Троян удари Вихър в ББЛ А Група

Стоян Петков бе най-резултатен за победителите с 21 точки. Станислав Славейков се отчете с 20 точки и 8 борби, Стилиян Иванов реализира 17 точки, а по 10 добавиха Герасим Николов и Боян Тенев. За столичния тим по 16 точки вкараха Стефан Георгиев – Торо (10 борби) и Найден Найденов, а 15 точки, 9 борби и 7 асистенции записа Ивайло Константинов.

На Изток: Шумен-2 се справи с Шоутайм