Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Силно второ полувреме изведе Атлетико до убедителен успех

Атлетико Мадрид спечели с 4:1 гостуването си на Кадис и се доближи на точка до лидера Реал Мадрид. "Дюшекчиите" не успяха да пречупят домакините през първата част, но се развихриха след почивката. Тома Льомар откри резултата в 56-ата минута. Антоан Гризман и Анхел Корея се разписаха, за да направят резултата 0:3. Груба грешка на Ян Облак доведе до попадение за домакините четири минути преди края. Гостите обаче веднага отговори и резервата Матеус Куня отбеляза още едно попадение за тима на Диего Симеоне.

Атлетико се изкачи на второ място и е само на точка от Реал, който играе по-късно днес срещу Севиля. Кадис е на точка над зоната на изпадащите.

И двата отбора не създадоха нещо особено през първото полувреме, но домакините бяха доволни, че не позволиха на съперника да застраши вратата им. След почивката обаче Атлетико бе далеч по-агресивен. В 56-ата минута центриране на Караско намери непокрития Льомар и той откри резултата.

Луис Суарес не изигра един от най-добрите си мачове, но хората в нападение около него бяха на ниво след почивката. Гризман удвои аванса на столичани в 70-ата минута след подаване на Маркос Йоренте. Малко след това Симеоне пусна в игра Корея и Куня и двамата южноамериканци изработиха третия гол. Бразилецът подаде на аржентинеца и резултатът стана 0:3.

Нетипична грешка на Ян Облак доведе до попадение за Кадис 4 минути преди края. Вратарят не разчете опит за центриране на Лозано и топката се озова в мрежата. При ответната атака Атлетико вкара още един гол, дело на Куня.