Реал пречупи Севиля след фантастичен гол на Винисиус

Реал (Мадрид) записа шеста поредна победа във всички турнири, след като се справи и с предизвикателството в лицето на Севиля. Отборът на Карло Анчелоти осъществи обрат и спечели с 2:1. "Белите" останаха на върха и имат 4 точки аванс пред втория Атлетико (Мадрид).

Андалусийци изиграха много силно първо полувреме и трябва да съжаляват, че то приключи при резултат 1:1. Рафа Мир откри резултата в 12-ата минута. След това той пропусна великолепна възможност да удвои аванса на гостите. Окампос пък удари греда преди Карим Бензема да изравни в 32-ата минута. Три минути преди края на редовното време Винисиус отбеляза блестящо попадение, което донесе победата на Реал.

Севиля започна уверено и не даваше възможност на домакините да контролират събитията на терена. Въпреки това Реал организира първата добра атака в осмата минута. Карвахал проби отлично и намери Винисиус на добра позиция, но бразилецът стреля много неточно.

След ъглов удар в 12-ата минута гостите поведоха. Рафа Мир бе оставен напълно непокрит в наказателното поле. Той насочи прекрасно топката с глава извън обсега на Куртоа. Попадението обърка "белите" и груба грешка в защитата и по-специално на Карвахал можеше да доведе до втори гол във вратата им. Топката се озова в Рафа Мир, който отправи топката към мрежата, но Алаба изчисти от голлинията, а след това Куртоа направи страхотно спасяване.

Тимът на Карло Анчелоти не успяваше да създаде нещо сериозно в предни позиции, а Бензема оставаше изолиран. В същото време грешките в защитата на Реал продължаваха. Все пак домакините стигнаха до възможност в 28-ата минута. Тя завърши с удар на Винисиус, който не затрудни особено Боно. Отговорът на Севиля бе великолепно изпълнение на Окампос. След удар от дистанция на аржентинеца топката се заби в горната греда.

Пропуските на гостите бяха наказани в 33-ата минута. Милитао отправи мощен удар от далече, а вратарят на гостите не се намеси достатъчно добре. Буну отклони топката, тя се удари в гредата и след това отиде на крака на Карим Бензема, който я прати в опразнената врата. За французина това е 11-и гол в Ла Лига през този сезон.

В самия край на полувремето и двата отбора създадоха по една добра ситуация. Първо Асенсио получи топката и отправи хубав изстрел, но топката мина над вратата. Пред другата врата Окампос засече центриране, но насочи кълбото директно към Куртоа.

След почивката двата отбора действаха по-предпазливо и положенията бяха по-малко. Реал имаше малко по-голям контрол върху случващото се на терена. "Белите" ограничиха атаките на съперника и успяха да създадат някои опасности. В 58-ата минута Асенсио завърши добро нападение, но отново стреля над вратата. В 70-ата минута контраатака на домакините завърши с много неточен изстрел на Винисиус.

Тимът на Анчелоти имаше предимство в този период и тръгна да търси победата по-активно. Италианският наставник пусна Камавинга и Валверде на мястото на Асенсио и Модрич. Натискът на Реал се увеличаваше, а удар на Каземиро бе блокиран. В 83-ата минута Кроос центрира от фаул, а Алаба стреля от воле. Австрийският национал опита много красиво изпълнение, но прати топката над вратата.

Силните минути за Кралския клуб доведоха до гол 3 минути преди края на редовното време. Момент на брилянтност от страна на Винисиус донесоха трите точки на Реал. Бразилецът получи топката на лявото крило, навлезе навътре и с фантастичен удар прати кълбото в горния ляв ъгъл на Буну. В заключителните секунди Куртоа направи блестящо спасяване след удар с глава на влезлия като резерва Томас Дилейни.

РЕАЛ МАДРИД - СЕВИЛЯ 2:1
0:1 - Рафа Мир (12)
1:1 - Бензема (33)
2:1 - Винисуис (87)