Турнир на талантите U14 - Зона Варна - Зона Велико Търново

С хеттрик на Хуанми Бетис обърна Леванте

Бетис записа трета поредна победа във всички турнири, след като надделя с 3:1 в домакинството си на Леванте. Гостите поведоха след попадение на Шкодран Мустафи в седмата минута, но след почивката Хуанми се развихри. Испанският нападател реализира първия си хеттрик в кариерата между 54-ата и 78-ата минута и вече има осем гола в Ла Лига през този сезон.

Успехът изкачи "зелено-белите" на четвърто място в класирането и само на три точки от лидера Реал Мадрид, който играе по-късно днес. Леванте остана на дъното с актив от 7 точки и без победа през настоящата кампания.

Пълните трибуни на "Бенито Вилямарин" очакваха начален натиск на Бетис и много положения пред вратата на съперника. Нещата обаче се объркаха за домакините от началото. При един ъглов удар в седмата минута Мустафи откри резултата, след като великолепно засече топката с глава. Леванте имаше предимство през първата част, а най-добрите положения за гостите дойдоха след контраатаки. Малко преди почивката Моралес можеше да удвои техния аванс, но удари греда.

Домакините действаха прибързано, но и те създадоха някои положения. Съдията отсъди дузпа за тима от Севиля, но след разглеждане на ситуацията с ВАР промени решението си. Най-добрата възможност за "зелено-белите" през първото полуреме бе удар с глава на Гуидо Родригес, който не бе достатъчно точен.

След почивката нещата бързо се промениха. В 54-ата минута Вилиан Жозе започна атака от своята половина, комбинира с Каналес, който подаде на Фекир, а топката отново стигна до Жозе в наказателното поле. Бразилецът намери Хуанми за първия му гол в мача. Попадението притесни гостите и те се върнаха много назад, а Бетис натисна.

Един от най-активните бе Набил Фекир, който постоянно тормозеше защитата на съперника. Един от ударите му доведе до ъглов удар, след който Хуанми изведе Бетис напред. Това развитие позволи на домакините да играят освободено до края на срещата. Те създадоха още положения, но реализираха само едно от тях. В 78-ата минута Фекир получи топката, изчака Хуанми и го намери за третия му гол. Първоначално попадението не бе зачетено заради засада, но след дълго разглеждане бе признато.