Балкан загря за дербито с Левски с победа над Спартак

Баскетболистите на Балкан победиха Спартак (Плевен) с 92:85 точки в контролна среща, играна в "Арена Ботевград". Двата състава направиха оспорван мач, в който гостите от Плевен водеха в дълги периоди. Това бе втора проверка за ботевградчани в паузата в Националната баскетболна лига за мъже, съобщи официалният сайт на клуба.

Следващата седмица тимът на Небойша Видич подновява мачовете като първата му среща е на 1 декември срещу Левски. Двубоят е от 17:30 часа в зала Универсиада” и е част от Балканската лига.

Спартак (Плевен) взе аванс от 3 точки след първата част - 19:16. Гостите водеха през цялата втора четвърт, а на почивката разликата беше 1 точка в полза на Спартак - 46:45. Три минути и половина преди края на мача Балкан излезе напред в резултата при 82:81 и удържа успеха.

Николай Грозев бе най-резултатен за домакините с 23 точки, а 13 отбеляза Дерик Маркс. За Спартак (Плевен) Димитър Маринчешки завърши с 19 точки, а Николай Стоянов отбеляза 13.