Пропусната дузпа лиши Лил от домакинска победа над Нант

Шампионът Лил продължава да крета неубедително във френското първенство, след като не успя да победи останалия с 10 души Нант у дома и трябваше да се задоволи с 1:1. Така след 15 мача песовете" имат 18 точки, като в последните си пет срещи са регистрирали четири равенства, заемайки 12-о място.

Лил пропусна и дузпа в 80-ата минута, когато изпълнението на Джонатан Дейвид беше спасено от вратаря Албан Лафон. Дузпата беше отсъдена заради задържане за фланелката на Мехмет Челик от бразилеца Фабио, който отгоре на това беше и изгонен от терена. Но изпълнението на канадския национал беше комфортно уловено от вратаря на гостите.

Интересното е, че представянето на Лил в първенството и в Шампионската лига е напълно различно. В европейския турнир те са на 1-о място един кръг преди края. Още в 9-ата минута днес турският ветеран в атаката Бурак Йълмаз откри резултата с мощен изстрел с десния крак, но заслугата беше на Джонатан Бамба, който напредна и асистира. И когато надеждите бяха, че ранното попадение ще изправи формата на отбора, в 24-ата минута гостите изравниха чрез Людовик Бла. Той се възползва от неубедителните защитници Тиаго Джало и Жозе Фонте и прокара топката край Иво Гърбич

6 минути по-късно Нант можеше да направи обрат, но тупалката на бившия защитник на Манчестър Юнайтед - бразилецът Фабио, се отби в горната греда и се върна на терена. 30 минути преди края на мача гостите имаха още една възможност, но Педро Чиривела пропусна. И след това Лил натисна здраво, но стигна до дузпа единствено, която беше пропусната.