Селта си припомни какво е победа

Селта сложи край на серията си от четири поредни мача в Ла Лига без победа, последните три от тях - равенства. Днес Селта надви с 2:1 като гост Алавес в среща от 15-ия кръг на испанското първенство. Така Селта заема 13-о място с 16 точки в момента в класирането. Алавес пък е 15-и с 14 точки.

Двата тима си размениха по един гол в ранния етап от мача. В 11-ата минута Санти Мина изведе гостите от Виго напред в резултата, а в 21-ата Хоселу изравни. Мина стреля, получи се рикошет, стражът Фернандо Пачеко изби, но топката все пак премина голлинията преди играч на домакините да я изрита далеч напред. Хоселу пък 10 минути п-късно бе точен за 1:1 с удар от съвсем близко разстояние.

През втората част заваля сняг, в 54-ата минута Мамаду Ндиае от Алавес уцели греда с глава, а в 62-ата гол на Яго Аспас за Селта бе отменен заради засада.

Стигна се до 68-ата минута, когато гостите получиха право да изпълнят дузпа - за игра с ръка на футболист на Алавес, след преглед на ситуацията с ВАР. Стражът Фернандо Пачеко първоначално спаси удара на Яго Аспас, но опитният нападател успя да направи добавка и топката все пак се озова във вратата.