Берое с убедителен успех над Локомотив

Отборът на Берое победи в Стара Загора младия състав на Локомотив София със 103:49 (26:15, 28:5, 27:10, 22:19) в двубой от шестия кръг и постигна пети успех от началото на сезона. За Локомотив, който е с два мача по-малко, поражението бе четвърто поредно.

Шампионките поведоха с 54:20 на почивката, след като във втората четвърт отбелязаха 28 точки срещу само 5 за гостите. Преди последните 10 минути разликата вече бе 51 точки - 81:30, а най-голямата преднина на старозагорки достигна 56.

Най-резултатни за Берое бяха Цветомира Шаренкапова с 24 точки, 4 борби и 5 асистенции и Яна Карамфилова с 19 точки и 8 борби. За Локомотив Гергана Цекова завърши с 10 точки и 6 борби.

БЕРОЕ: Деана Стояновска 9, Виолина Кочева, Теодора Динева 6, Радостина Христова 18, Цветомира Шаренкапова 24 (Яна Карамфилова 19, Златка Маданкова 14, Мартина Георгиева 6, Каролина Кирилова 3, Гергана Маданкова 2, Десислава Маринова 2, Сара Димитрова)

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ: Елеонора Петкова 4, Шеввал Мехмед 3, Ренета Димитрова 6, Маргарита Иванова 3, Гергана Цекова 10 (Дарина Чимева 7, Аделина Велкова 6, Данислава Иванова 5, Андреа Николова 4, Магдалена Георгиева 1, Цветина Попова)

Снимки: Владимир Иванов