Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Монтана 2003 се справи със Славия

Баскетболистките на Славия загубиха с 44:68 (13:21, 8:16, 13:19, 10:12) от Монтана 2003 в мач от шестия кръг на първенството на България при жените. За гостите това бе шеста поредна победа в шампионата, а "белите" допуснаха трета загуба.

Воденият от старши треньора Мануел Марков тим на Монтана 2003 имаше аванс от 16 точки на почивката - 37:21. След 30 минути игра гостите вече водеха с 56:34 и до края не допуснаха Славия да застраши водачеството им.

Американката Марая Кинг бе най-полезна за победителките с 20 точки и 12 борби. Виолета Григорова пък отбеляза 17 точки и 4 борби за "белите".

МОНТАНА 2003: Виктория Стойчева 6, Санита Балкойене 9, Габриела Николова, Димана Макариева 9, Марая Кинг 20 (Александра Петрова 8, Евгения Нацкина 6, Христина Иванова 6, Борислава Денчева 4, Йоана Иванова)

СЛАВИЯ: Дарина Кочева 3, Вероника Джикова 15, Мария Светославова, Виолета Григорова 17, Мина Василева 1 (Валентина Веселинова 5, Кристина Манолова 3, Патрисия Балова, Валентина Горанова, Биляна Павлова)