Ница се провали срещу последния

Ница сензационно загуби с 0:1 у дома от Метц и не можа да съкрати изоставането си от 9 точки спрямо лидера в Лига 1 Пари Сен Жермен. "Орлетата" доминираха през цялото време и отправиха 20 удара към противниковата врата, но нито един от тях не се превърна в гол. Попадението за Метц вкара Фабиен Сентонз в 31-ата минута.

Победата е едва втора за тима на Фредерик Антонети през сезона и първа от 26 септември, когато Метц се наложи с 2:1 при визитата си на Брест. По този начин "виненочервените" събраха 12 точки и се изравниха със Сент Етиен,  но остават последните в класирането заради по-лошата си голова разлика.

Метц се бранеше организирано и чакаше своя шанс. Той дойде в средата на първото полувреме, когато Никола дьо Превил проби по десния фланг и центрира ниско за Сантонз, който стигна пръв до топката и я прати зад гърба на Валтер Бенитес.

След почивката Ница изцяло се настани в половината на гостите. Най-близо до изравняването беше Амин Гуири, но неговият удар с левия крак премина покрай гредата. В края Джъстин Клуйверт можеше да донесе поне точка на домакините, но стреля високо в аут.