Франция отблъсна храбрите черногорци

Франция направи първата крачка към попадане сред 12-те най-заслужили отбора от зона Европа на Световното първенство през 2023-а във Филипините, Япония и Индонезия. Баскетболистите на селекционера Венсан Коле постигнаха много трудно извоювана победа при домакинството си на Черна Гора с крайното 73:67 (13:22, 25:16, 11:18, 24:11) в първия си мач от квалификациите за СП.

"Петлите" трябваше да се потруднят сериозно за крайния успех, тъй като в третата четвърт допуснаха да изостанат с двуцифрен дефицит при 46:56. Дори и в не най-силния си състав обаче французите затегнаха защитата в последната четвърт и обърнаха развоя на събитията, за да се поздравят с успех с крайното 73:67.

Луи Лабейри поведе Франция с 18 точки и 5 борби. Айзея Кординиър вкара още 16 точки, а Никола Ланг остана с 12 точки.

Владимир Михайлович бе над всички за Черна гора с 23 точки, Джъстин Кобс прибави 16, а Дино Радончич се разписа с 11 точки.

Така след изиграването на първите мачове в група "E" лидери са Унгария и Франция с по 1-0, докато Португалия и Черна гора са трети и четвърти с 0-1.