Барса измести Реал Мадрид от върха в Евролигата

Барселона се изкачи на върха в класирането, след като се наложи с 96:73 (24:17, 28:21, 23:20, 21:15) над Жалгирис като домакин в мач от 12-ия кръг на Евролигата. Това беше успех №10 за каталунците, които имат и две загуби в сметката си и изместиха вечния си съперник Реал Мадрид от лидерското място в таблицата (б.р. Реал е със същия баланс, но по-лоша точкова разлика). Жалгирис пък е закотвен на дъното в класирането с едва две победи и десет поражения от началото на сезона в „турнира на богатите“.

Баскетболистите на испанския гранд тръгнаха добре в срещата и до почивката натрупаха преднина от 14 точки (52:38). След нея последва доста равностойна част, в която Барса успя да излезе само с още три точки напред. В последните 10 минути на паркета обаче домакините не позволиха на съперника си да стигне до изненада и записаха поредния си успех в надпреварата.

Рокас Йокубайтис беше най-резултатен за Барселона с 15 точки, Пере Ориола записа 13, а 12 вкара Найджъл Хейс.

За Жалгирис Тей Уебстър наниза 13 точки, а 10 добави Марек Блажевич.