Отборът на Тони Паркър разплака Монако с тройка в последната секунда

АСВЕЛ и Монако изиграха луд мач, в който тимът от Вильорбан се наложи с 85:84 (22:21, 26:19, 14:22, 23:22) над съперника си като гост в 12-ия кръг на Евролигата, а тройка на Уилям Хауърд 00:02 мин. преди края реши изхода на срещата.

Така, отборът на френската баскетболна легенда Тони Паркър записа успех №7, като има и 5 поражения в сметката си. Монако пък е с баланс 5-7.

Срещата беше изключително оспорвана още от самото начало, което даде предпоставка за дерби. Въпреки това гостите успяха да излязат дори и само с точка напред след 10 минути игра. Във втората част обаче те доминираха на терена, като на почивката се оттеглиха с аванс от 8 точки. След паузата нещата се обърнаха и преди заключителната четвърт баскетболистите на Монако вече бяха се добрали до равенство 62:62. В последните минути няколко обрата изправиха на нокти и двата тима, но в крайна сметка и с доза късмет играчите на АСВЕЛ успяха да спечелят срещата.

За АСВЕЛ големият герой Уилям Хауърд завърши с дабъл-дабъл – 23 точки и 10 борби, Шарл Ломбае-Каюди вкара 15 точки, а 13 добави Джеймс Джист.

Парис Лий наниза 20 точки за Монако, а Майк Джеймс се разписа с 18.

Снимка: euroleague.net